• head_banner

40KM 40G QSFP +

  • 40KM 40G QSFP Optical Module

    Modul Optik 40KM 40G QSFP

     

    The HUAQ40E adalah modul transceiver yang direka untuk aplikasi komunikasi optik 40Km. Reka bentuknya mematuhi 40GBASE-ER4 standard IEEE P802.3ba. Modul ini menukar 4 saluran input (ch) dari data elektrik 10Gb / s kepada 4 isyarat optik CWDM, dan mengalikannya menjadi satu saluran untuk transmisi optik 40Gb / s. Sebaliknya, pada sisi penerima, modul secara optik menyahgandakan input 40Gb / s menjadi 4 isyarat saluran CWDM, dan menukarnya menjadi data elektrik output 4 saluran.

    Panjang gelombang pusat 4 saluran CWDM adalah 1271, 1291, 1311 dan 1331 nm sebagai anggota grid panjang gelombang CWDM yang ditentukan dalam ITU-T G694.2. Ia mengandungi penyambung LC dupleks untuk antara muka optik dan penyambung 38-pin untuk antara muka elektrik. Untuk meminimumkan penyebaran optik dalam sistem jarak jauh, serat mod tunggal (SMF) harus digunakan dalam modul ini.

    Produk ini dirancang dengan faktor bentuk, sambungan optik / elektrik dan antara muka diagnostik digital mengikut Perjanjian Multi-Sumber QSFP (MSA). Ia telah dirancang untuk memenuhi keadaan operasi luaran yang paling keras termasuk suhu, kelembapan dan gangguan EMI.

    Modul ini beroperasi dari bekalan kuasa tunggal 3.3V dan isyarat kawalan global LVCMOS / LVTTL seperti Modul Present, Reset, Interrupt dan Low Power Mode tersedia dengan modul. Antara muka bersiri 2 wayar tersedia untuk menghantar dan menerima isyarat kawalan yang lebih kompleks dan untuk mendapatkan maklumat diagnostik digital. Saluran individu boleh ditujukan dan saluran yang tidak digunakan dapat ditutup untuk fleksibiliti reka bentuk maksimum.

     

    Produk ini menukar data input elektrik 4-saluran 10Gb / s menjadi isyarat optik CWDM (cahaya), dengan susunan Laser Umpan Balik Terdistribusi (DFB) 4-gelombang yang digerakkan. Lampu digabungkan oleh bahagian MUX sebagai data 40Gb / s, menyebarkan keluar dari modul pemancar dari SMF. Modul penerima menerima input isyarat optik CWDM 40Gb / s, dan membubarkannya menjadi 4 saluran 10Gb / s individu dengan panjang gelombang yang berbeza. Setiap cahaya panjang gelombang dikumpulkan oleh photodiode avalanche diskrit (APD), dan kemudian dikeluarkan sebagai data elektrik setelah diperkuat terlebih dahulu oleh TIA dan kemudian oleh penguat pos.

     

    The HUAQ40E direka dengan faktor bentuk, sambungan optik / elektrik dan antara muka diagnostik digital mengikut Perjanjian Multi-Sumber QSFP (MSA). Ia telah dirancang untuk memenuhi keadaan operasi luaran yang paling keras termasuk suhu, kelembapan dan gangguan EMI. Modul ini menawarkan fungsi dan integrasi ciri yang sangat tinggi, dapat diakses melalui antara muka bersiri dua wayar.